Rezervacekontaktní údajeTuristické zajímavosti

České švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je jeden ze čtyř národních parků v Česku. Mohutné skalní věže, brány, stěny, rokle, města a bludiště vznikly v důsledku erozí křídových mořských sedimentů, které byly vyzdviženy na povrch v období čtvrtohor v důsledku alpinského vrásnění.

zdroj: wiki

Dymník

Dymník je 517 metrů vysoký zalesněný vrch ve Šluknovské pahorkatině 2 km na jihozápadně od Rumburka. Na jeho úpatí jsou až 20 metrů vysoké skály tvořené magmatickou (vyvřelou) horninou podobnou čediči (nefetický bazalit).

zdroj: wiki

Rumburk

Rumburk je město v nejsevernější části České republiky, ve východní části Ústeckého kraje, v severovýchodní části okresu Děčín, ve Šluknovském výběžku. Město leží ve Šluknovské pahorkatině a protéká jím říčka Mandava.

zdroj: wiki

Šluknovský zámek

Šluknov - nejsevernější město České republiky, po němž získal název i Šluknovský výběžek, se může pyšnit novou dominantou - zrekonstruovanou budovou renesančního zámku, který se po požáru v roce 1986 opět zaskvěl v celé své obnovené kráse a otevřel brány veřejnosti.

zdroj: http://www.mesto-sluknov.cz/cz/706-sluknovsky-zamek.html

Tanečnice

TANEČNICE (597 m n. m.) - výrazná rozložitá žulová hora s čedičovým vrcholkem nacházející se v nejsevernějším cípu České republiky na samé hranici s Německem, 2 km západně od města Mikulášovice. Stejnojmenná rozhledna stojící na této hoře je nejsevernější rozhlednou v Čechách a nejnavštěvovanějším místem ve Šluknovském výběžku.

zdroj: http://www.tanecnice.wz.cz/

Větrný mlýn Světlík

Větrný mlýn Světlík je jedním z největších dochovaných větrných mlýnů v České republice. Je jediným mlýnem holandského typu s dochovaným technickým vybavením v Čechách. Mohutná stavba mlýna a zejména jeho pětilistá vrtule jsou unikátní jak co do charakteru, tak velikosti.

zdroj: www.vetrny-mlyn-svetlik.com

Vlčí hora

Vlčí hora, je zalesněná tefritová protáhlá kupa nacházející se ve Šluknovské pahorkatině v CHKO Labské pískovce, 1 km od stejnojmenné vesnice patřící pod Krásnou Lípu, 6 km jihozápadně od Rumburku.

zdroj: wiki
turistické zajímavostizdarma wifi
v objektu
lokální speciality
adresa

Čítkův mlýn

Kunratice 1
407 47 Šluknov

Created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.